השקעה סולידית עם תשואה חודשית של 512%? הישראלים מגלים את הנוסחא.

עולם הנכסים הדיגיטליים כובש את ישראל בסערה ופותח אפשרויות השקעה חדשות ברמת פיזור גבוהה ותשואות שנחשבו עד כת לדמיוניות לחלוטין

במבט ראשון זה נראה כמו הונאה. האפשרות לייצר תשואות שנתיות סטנדרטיות של עולם הנדל״ן או השקעה במניות, ברמה יומ-יומית נשמעת לא הגיונית בעליל.

הסיבה לכך פשוטה: תשואה יומית של 17% על הכסף מגיעה מהשקעה בסיכון גבוהה. כמה גבוה? האפשרות להפסיד את כל ההשקעה בתוך 24 שעות קיימת וסבירה.

אבל ״האקרים כלכליים״ – צעירים בעלי ראש יצירתי וחשיבה מחוץ קופסא, שמחפשים את הפירצות האגרסיביות ביותר במסגרת החוק והאתיקה וממנפים הזדמנויות חדשות שפותח עידן האינטרנט האלגוריתמי והאינטליגנציה מלאכותית – מצאו את הדרך לגדר את הסיכון ולהוריד אותו לרמה לא רק סבירה, אלא סולידית.

המפתח? פיזור קיצוני

״דמיינו שיכולתם לקחת השקעה מסוכנת אך רווחית של 100,000 ש״ח…״ מסביר אדם טל, מאני-האקר עם נסיון של 9 שנים. ״ולפרק אותה ל-2,000 השקעות קטנות של 50 ש״ח באותה רמת סיכון״.

״אם ניקח סטטיסטיקה סבירה של השקעות, אחוז מסויים מההשקעות האלה יצלח, אחוז מסויים יחזיר את ההשקעה ותו לא, ואחוז מסויים ייכשל. משקיע טוב יודע שהאחוז שייצלח הוא המפתח שמייצר את התשואה על כלל תיק המניות, מכסה על ההפסדים וההשקעות הבינוניות ומייצר רווח״.

כך עובדת השיטה החדשנית ביותר להשקעות דיגיטליות שסוחפת את ישראל בסערה. פיזור קיצוני באמצעות כלי אינטרנט חדשניים שמאפשר השקעות אגרסיביות בסיכון מצטבר נמוך ובתשואות דימיוניות.

אז איך עושים את זה?

״אני אתחיל מהבעיה, מהקאטצ׳: משקיעים הם עם עצלן. הם רוצים לשים כסף ולקבל תשואה פאסיבית ולהמנע מהתעסקות, מה שלא ריאלי בעליל״, מסביר טל בתסכול.

״כשאנחנו מראים מקרי מבחן של מה שאנחנו יודעים לעשות, תמיד יבוא החוכמולוג שיגיד לי ״קח 100,000 ש״ח תחזיר לי תשואה… אני לא צריך 100,000 ש״ח,אני מייצר את הסכומים האלה לפעמים ב-24 שעות״.

אדם טל בכנס הישראלי הראשון לנכסים דיגיטליים, 2018

״אנחנו אוהבים לספר על מה שאנחנו עושים, להראות איך אנחנו עושים את זה ברמת שקיפות גבוהה כי אנחנו יודעים שזה לא משחק סכום אפס שבו אם מישהו ייקח את השיטה שלי אני ארוויח פחות, ואנחנו אפילו אוהבים להראות מקרי מבחן של השקעות ניתנות להעתקה שעשינו…״

״אבל המינימום ההכרחי כדי להכנס למשחק הזה הוא ללמוד את התחום, אלא אם כן אתה אוהב להפסיד כסף בלי סיבה טובה״.

איך לומדים?

״בתור התחלה אני ממליץ להרשם לניוזלטר של קנסקי הולדינגס ולקבל הדרכות בסיסיות ביחינם כדי להבין את התחום ואת הסיכונים. רק לאחר שמבינים במה מדובר ומה הכישורים הנדרשים כדי להצליח, אני מציע להכניס אצבע למים ולאט לאט להכנס״.

״זה מפתה מאוד להכנס מהר בגלל התשואות הגבוהות, ואנשים עם 100 , 200 או 300 אלף ש״ח גם פתאום מרגישים עשירים מאוד בגלל רף הכניסה הנמוך ורוצים להכנס מהר ובכל הכח ומדמיינים את הכסף הופך למיליון או שניים (מה שאפשרי), אבל יש גם סכנות וחשוב להבין אותם, להתאפק קצת ולחכות שנה שנתיים לכסף הגדול, זו סבלנות שמשתלמת בשבון הבטחון והשקט הנפשי״.

 הרשמו עכשיו לניוזלטר למשקיעים דיגיטליים בחינם וקבלו פירצות השקעה מתקדמות למייל באופן קבוע ומדריך ״מאני האקינג״.